Gümrük


Alanında uzman ekibi ile sizin için profesyonel bir çözüm ortağı olacak anlaşmalı gümrükleme firmamız ile sizlere gümrükleme alanında sizlere katma değerli bir hizmet vermekteyiz.

Profesyonel ekip ve kullandığımız sistemler ile birlikte her zaman müşteri odaklı çalışma sistemini ön planda tutuyoruz. Ana hedefimiz olarak müşterilerimizin her zaman güvenilir bir şekilde bizi tercih etmesi ve bu tercihleri sonrasında almış olduğu çözümlerde kaliteyi net olarak görmeleri bulunmaktadır. Bu nedenle müşterilerimizin isteklerine ve onların beğeni noktalarına göre hizmet gerçekleştirerek sürekli değişim ve gelişim içerisinde yer alıyoruz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutacak şekilde çalışma prensipleri belirleyerek düzenli bir organizasyon gerçekleştiriyoruz.

Mahreç kelimesinin sözlük anlamı çıkış yeridir. Gümrük işlemlerinde sıkça kullanılan mahrece iade, bir eşyanın geldiği yere (çıkış ülkesine/ticaretin yapıldığı ülkeye) geri gönderilmesidir.

Yurt dışından Türkiye Gümrük Bölgesi’ ne gelen eşyanın, millileşmeden tekrar geldiği ülke ve alıcısına gönderilmesi için düzenlenen beyan türüdür. Gümrük makamlarının belirlediği basit usul dilekçe ile işlem görmektedir, ancak basit usul dilekçe ile işlem görmesine rağmen zahmetli ve uzun süren ve takip gerektiren bir operasyon süreci gerektirir. Uzman ve tecrübeli personellerimiz ile bu süreci bir gün içerisinde tamamlayarak operasyonlarımız sonuçlandırılmaktadır.

Karayolu ile uluslararası eşya taşımacılığı yapılan taşıtların TIR Sözleşmesi hükümlerine uygun olarak imal edildiğini gösteren ve Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri tarafından yetki verilen gümrük idarelerince iki yıl süreyle geçerli olmak üzere TIR Sözleşmesi ekinde yer alan örneğe uygun olarak düzenlenen belgedir.

Tır Karnesi kullanarak taşıma yapan Nakliye Şirketlerinin, yurt dışı seferlerinde araçlarında bulundurması zorunlu bir belgedir. 2 yıl geçerli olan ve her 2 yılda bir yenilenmesi gereken bir belgedir. Araç için ilk defa Uygunluk Belgesi alınması gerektiğinde Şirket merkezinin bulunduğu ildeki Gümrük İdaresinden alınması zorunludur. İlk Uygunluk Belgesi alındıktan sonraki yenilemelerde farklı illerdeki Gümrük İdarelerinden Uygunluk Belgesi alınabilmektedir. Araç satışı olduğu takdirde aracı satın alan şirket yeni Uygunluk Belgesi almak zorunluluğundadır. YGS olarak Türkiye’nin tüm Gümrük İdarelerinde Uygunluk Belgesi çıkartmaktayız.

Gümrük denetimi altında olan Ticaret Erbabı kişilerin veya Firmaların işlettiği Gümrüklü malların depolandığı alanlardır.

Yurt dışından İthalat yapılarak Türkiye Gümrük Bölgesine gelen eşyaların Gümrük denetiminde muhafaza edildiği depolama alanlarıdır. Organizasyonlarımız içerisinde depo antrepo hizmetlerini anlaşmalı olduğumuz partner firmalarımız ile yapmaktayız.

Transit Beyanname ile Gümrük Bölgesine gelen eşyanın Özet Beyan türüdür.

Saha personeli performansı ön planda olan bir işlemdir. Bu işlemler de ihtiyaç duyulan sürat ve performansı EDEŞSOY Lojistik olarak sağlamaktayız.

Ortak Transit Rejimine taraf ülkelerin kendi aralarında yaptığı taşımaları kolaylaştırıcı, uluslararası taşıma yapabilmesini sağlayan ve tır karnesine alternatif bir belgesidir.

T1 ve T2 dikkatli bir yazım ve operasyon isteyen hassas bir işlemdir. Gümrük işlemleri tamamlanan bir aracın varış ülkesine ulaşana kadar bu belge ile taşıma yapmaktadır. Bu nedenle içerik bilgilerin doğru olması, çıkış kapısı, güzergah geçiş ülkeleri, varış gümrüğü gibi bilgilerin hatasız yazılmış olması çok önemlidir. Bu bilgilerin kısmen hatalı olması aracın varış ülkesine geç ulaşmasına neden olabilir. Bu durumda da taşınan yüklerin gecikmesi, müşteri memnuniyetsizliği ve termin gecikmelerine sebep olacaktır. Ayrıca bu gecikme yıllık sefer sayısı ortalamasına olumsuz etki edecektir. Bu bilinçle ve sorumlulukla rekabetin ve maliyet yönetiminin çok zor olduğunu biliyor ve müşterilerimize en süratli hizmeti alacaklarını taahhüt ediyoruz.

Gümrük

yuksabitleme
gallery-img-03
WhatsApp Image 2022-09-07 at 17.13.25
hizmet-projelogistic-1
WhatsApp Image 2022-07-07 at 19.47.19
yuksabitleme gallery-img-03 WhatsApp Image 2022-09-07 at 17.13.25 hizmet-projelogistic-1 WhatsApp Image 2022-07-07 at 19.47.19

tr_TRTR