Hizmetlerimiz


EDEŞSOY Lojistik hizmetlerini uluslararası alanında 2015 yılından sürdüren köklü bir firmadır. Bu amaçla, müşterilerimize sunduğumuz geniş hizmet yelpazesiyle, deneyimli kadromuzla ve kaliteli hizmet anlayışımızla sektörde öncü konumumuzu sürdürmekteyiz. Lojistik ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Detaylı bilgi ve çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Freight Forwarding

Kara nakliye ve lojistik çözümleri ile tamamlayıcı nitelikte iç nakliye, depolama ve dağıtım dahil A’dan Z’ye hizmet sunuyoruz.

Türkiye'den Avrupa (Almanya, Hollanda, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Polonya, İsveç, Norveç, İtalya, Finlandiya, Yunanistan, Romanya ve Bulgaristan) ve Türki Cumhuriyetler, Rusya ve Balkan ülkelerine uluslararası kara taşımacılığı hizmetleri verilmektedir.

İster komple yüklemeniz (FTL), isterse parsiyel (LTL) yüklemeniz olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli yer veya uygun araç temini yapıyoruz.

Talep etmeniz durumunda yükünüzü yerinde inceleyerek en uygun araç tipini, yükleme planını ve bağlama noktalarını yerinde belirliyor ve gerekmesi durumunda uluslararası deniz veya karayolu sabitleme kurallarına uygun hale getirmenize yardımcı oluyoruz.

Hizmet verdiğimiz yüklemeler; "Komple Tır", "Parsiyel Taşımacılığı", "Minivan araçlarla 24-48 süren teslimatlar", "Taşmalı Yük ve Proje Taşımacılığı", "Tehlikeli Madde Taşımacılığı", "Yurtdışı Gümrükleme Hizmeti"

Komple konteyner hizmetlerimizi (FCL) tüm dünyada limandan limana veya kapıdan kapıya şeklinde sunuyoruz. Konteynerleri planlama sürecinize uygun bir şekilde esnek programlar sunarak varış noktası ne olursa olsun, kıtalar arası ve dünya çapında her noktaya yükünüzü zamanında ve uygun maliyetlerle ulaştırıyoruz.

İster komple yüklemeniz (FCL), isterse parsiyel (LCL) yüklemeniz olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli yer veya konteyner temini yapıyoruz.

Talep etmeniz durumunda yükünüzü yerinde inceleyerek en uygun konteyner tipini, yükleme planını ve bağlama noktalarını yerinde belirliyor ve gerekmesi durumunda uluslararası deniz veya karayolu sabitleme kurallarına uygun hale getirmenize yardımcı oluyoruz.

Edeşsoy Denizcilik ve Proje Taşımacılığı olarak kuruluşumuzdan bu yana kaliteli, hızlı ve güvenli hava kargo taşıma hizmeti sunuyoruz. Müşteri odaklı çözümler üretiyor, gümrükleme, ara taşıma, depolama, paketleme ve sigorta gibi hizmetler veriyoruz. Alternatif hava yolu, maliyet ve transit süre imkanları sunarak müşteriye en uygun çözümü sunmayı hedefliyoruz.

Ana odak noktamız olan tehlikeli kargo üzerine, yüklemlerinize alternatif ve uygun çözümler sunuyoruz.

Tehlikeli Maddeler alanında uzman personelimiz ile müşterilerimize emniyetli servisler sunduğumuz sınıflar:

Sınıf 1 Patlayıcı Maddeler                   (EXAN (ANFO), AMONYUM NITRAT)

Sınıf 2 Gazlar                                       (AEROSOLS, BUTANE, ACETYLENE)

Sınıf 3 Yanıcı sıvılar                            (PAINTS, VARNISHES, INKS, ADHESIVES)

Sınıf 4 Yanıcı katılar                            (ALKALI METAL, ALUMINIUM PHOSPHIDE)

Sınıf 5 Oksitleyiciler                             (ZIRCONIUM NITRATE, BARIUM PEROXIDE)

Sınıf 6 Zehirli Maddeler                       (BENZYL IODIDE, CYCLOHEXYL ISOCYANATE)

Sınıf 7 Radyoaktifler                            (RADIOACTIVE MATERIAL, EXCEPTED PACKAGE)

Sınıf 8 Aşındırıcılar                              (SILICON TETRACHLORIDE, TRIMETHYLCYCLOHEXYLAMINE)

Sınıf 9 Diğer Tehlikeli Maddeler          (ARABALAR, LİTHİUM PİLLER )

EDEŞSOY Denizcilik ve Proje Taşımacılığı, konusunda uzman ekibiyle birlikte proje kapsamındaki yükleriniz için mesafe ayırt etmeksizin taşıma hizmeti sunmaktadır.

Proje taşımacılığı, yükün doğasından dolayı taşınması özel bir lojistik çözümü gerektiren ve sevkleri buna bağlı olan yüklerin planlanarak, uygun ekipman ve elemanlar seçilerek yapılan taşımacılık anlamına gelmektedir.

EDEŞSOY Proje ekibi sizler için yükünüz ve tercihlerinize özel çalışma yaparak sizlere en uygun servisi uzman kadrosuyla sağlamaktadır.

“Proje Taşımacılığı” kapsamında sizlere sunduğumuz hizmetler ;
–Yük Durum Değerlendirmesi
-Yol Durum Değerlendirmesi
-Başlangıç Toplantısı (Kick-off Meeting)
-Değerlendirme Toplantıları
-Bütçesel ve Nihai Fiyat Oluşturma
-Anahtar Teslim Maliyet Hesaplama
-Karayolu ile Ağır Yük Taşımacılığı
-Denizyolu ile Ağır Yük Taşımacılığı
-Ro-ro Kiralama
-Ro-ro Taşımacılığı
-Havayolu ile Ağır Yük Taşımacılığı
-Yurtiçi Ağır Nakliye Taşımacılığı
-Gemi Kiralama Hizmetleri
-Vinç Kiralama
-Yük Sabitleme ( Lashing )
-Yükleme ve Boşaltma
-Yol İzni Alma

Proje kapsamında hizmet verdiğimiz başlıca sektörler ;
-Petrol Arama ve Üretim Şirketleri

-Rafineri/Petrokimya ve Kimya (Nafta Üretimi, Polyetilen Tesisleri vb.)
Sismik Şirketler
-Sondaj Şirketleri
-EPCs (Mühendislik, Satın Alma ve Yapım/İnşaat Üstlenici Şirketler)

Jeopolitik konumundan dolayı Türkiye; Avrupa ve Asya başta olmak üzere birçok farklı hattın kesişim noktası durumunda. Bu avantajın getirisiyle özellikle Türkiye uğraklı transit yüklerinizde avantaj sağlıyoruz.

Bu kapsamda limanlarda aktarma ve transit gümrük işlemleri de dahil olmak üzere farklı birçok lojistik hizmeti veriyor, yükünüz ve güzergahınıza özel Kara+Kara, Deniz+Kara, Demiryolu+Kara gibi farklı kombinasyonlar sunuyoruz.

Edeşsoy Denizcilik ve Proje Taşımacılığı olarak entegre lojistik hizmetlerinin tümünü, iş süreçlerinin her aşamasında gelişmiş teknolojilerimiz ve bilgi birikimimiz sayesinde müşterilerimize en etkin şekilde sunuyoruz. Yüke uygun güzergahın gerektirdiği farklı taşıma modellerini bir araya getirerek en etkin ve avantajlı çözümleri üretiyor, müşterilerimizin isteklerine göre en uygun taşıma metotlarını birleştirerek müşteri memnuniyetini azami derecede tutuyoruz.

Meyve sebze gibi bozulabilir yüklerin taşınması konusunda uzmanlaşmış bir ekibimiz bulunmaktadır. Böylelikle, İhtiyaçlarınıza yönelik özel çözümler sunarak, taze ve kaliteli ürünlerin zamanında teslimini sağlıyoruz.

Ayrıca, EDEŞSOY Denizcilik ve Proje Taşımacılığı olarak, sektördeki deneyimimiz, geniş hizmet yelpazemiz ve güçlü ağımızla müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Bu amaçla, profesyonel ekibimizle, her adımda müşteri memnuniyetini ön planda tutarak lojistik ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Detaylı bilgi ve çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Freight Forwarding

WhatsApp Image 2022-09-07 at 17.13.25
WhatsApp Image 2022-07-01 at 10.29.20
WhatsApp Image 2022-08-01 at 21.33.06
WhatsApp Image 2022-08-05 at 17.28.26
WhatsApp Image 2022-08-22 at 13.50.06
WhatsApp Image 2022-07-01 at 10.29.23
WhatsApp Görsel 2023-05-23 saat 09.28.22
140922-1
mini
WhatsApp Görsel 2023-05-18 saat 10.57.50
140922-2
IMG-20180410-WA0001
67651937-cc94-464a-bc78-b55cadd73c0b
gal2025
gal2024
WhatsApp Image 2022-09-07 at 17.13.25 WhatsApp Image 2022-07-01 at 10.29.20 WhatsApp Image 2022-08-01 at 21.33.06 WhatsApp Image 2022-08-05 at 17.28.26 WhatsApp Image 2022-08-22 at 13.50.06 WhatsApp Image 2022-07-01 at 10.29.23 WhatsApp Görsel 2023-05-23 saat 09.28.22 140922-1 mini WhatsApp Görsel 2023-05-18 saat 10.57.50 140922-2 IMG-20180410-WA0001 67651937-cc94-464a-bc78-b55cadd73c0b gal2025 gal2024

Denizcilik

Edeşsoy Denizcilik ve Proje Taşımacılığı olarak, 1995’ten bugüne uzanan tecrübemizle profesyonel gemi kiralama ve brokerlik hizmeti sunuyoruz. Geniş filomuz ve çözüm ortaklarımıza ait diğer gemiler ile ayrıcalıklı kiralama hizmeti veriyor, bunun yanında uzman kadromuz sayesinde kiralama ve operasyon odaklı müşteri, gemi ve acente arasında günlük raporlama hizmeti veriyoruz.

Türk Gemi Brokerleri Derneği üyesi olan firmamız, genel iş koşullarına ve birliğin kabul ettiği davranış kurallarına göre çalışıyoruz. Doğru hizmete doğru fiyatlandırma prensibimizle müşterilerimizin ve çözüm ortaklarımızın tüm haklarını koruyarak, onlar adına taşıma kontratı müzakereleri ve pazarlıklarını yapıyoruz.

ACENTELİK

Edeşsoy Denizcilik ve Proje Taşımacılığı olarak dünya üzerindeki 2200 limanda acentelik, ekonomik idare ve koruyuculuk hizmetleri veriyoruz.

Müşterilerimizin ticaret veya taşımalarını yaparken, tüm ihtiyaçlarına yönelik gerekli yerel bilgi ve uzmanlığımızı disiplinli çalışma anlayışımız ile birleştiriyoruz.

• Liman Kaptanlığı ve Yükleme/Boşaltma Yönetimi Hizmeti

• Gözetim/Denetim

• Yüklerin Bağlanması ve Emniyete Alınması

Edeşsoy Denizcilik ve Proje Taşımacılığı olarak, her cins ve tonajdaki gemiler için en iyi ve uygun servisi ve aşağıdaki konularda her şey içinde tam teknik danışmanlık ve yönetim hizmeti sunuyoruz. Gemi ve denizcilik içerikli operasyonel her konuda sizi asiste etmeyi kendimize görev biliyor, müşterilerimizin hak ve çıkarlarını tüm samimiyetimizle koruyoruz.

• Sigorta

• ISM & ISPS yönetimi• Personel Yönetimi

• PMS Yönetimi• Gemi İkmalleri

• Gemi Survey ve Hizmetleri Danışmanlığı

• Klas ve Bayrak Devleti Surveyleri ve Danışmanlığı

• Yönetim Denetimleri, Survey ve Teftiş Danışmanlığı

• P&I Kulüp ve Klas İlişkileri, PSC Yönetimleri ve Bayrak Devleti İlişkileri Danışmanlığı

• Tersane ve Tamir Süreçleri Boyunca Teknik Gemi Yönetimi ve Danışmanlık Hizmeti

Denizcilik

WhatsApp Görsel 2023-05-18 saat 10.57.50
cropped-cropped-slider1-6.jpg
gemikiralama
projetasimaciligi
EdessoyProject, Ship Chartering
WhatsApp Görsel 2023-05-18 saat 10.57.50 cropped-cropped-slider1-6.jpg gemikiralama projetasimaciligi EdessoyProject, Ship Chartering

Gümrük

Alanında uzman ekibi ile sizin için profesyonel bir çözüm ortağı olacak anlaşmalı gümrükleme firmamız ile sizlere gümrükleme alanında sizlere katma değerli bir hizmet vermekteyiz.

Profesyonel ekip ve kullandığımız sistemler ile birlikte her zaman müşteri odaklı çalışma sistemini ön planda tutuyoruz. Ana hedefimiz olarak müşterilerimizin her zaman güvenilir bir şekilde bizi tercih etmesi ve bu tercihleri sonrasında almış olduğu çözümlerde kaliteyi net olarak görmeleri bulunmaktadır. Bu nedenle müşterilerimizin isteklerine ve onların beğeni noktalarına göre hizmet gerçekleştirerek sürekli değişim ve gelişim içerisinde yer alıyoruz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutacak şekilde çalışma prensipleri belirleyerek düzenli bir organizasyon gerçekleştiriyoruz.

Mahreç kelimesinin sözlük anlamı çıkış yeridir. Gümrük işlemlerinde sıkça kullanılan mahrece iade, bir eşyanın geldiği yere (çıkış ülkesine/ticaretin yapıldığı ülkeye) geri gönderilmesidir.

Yurt dışından Türkiye Gümrük Bölgesi’ ne gelen eşyanın, millileşmeden tekrar geldiği ülke ve alıcısına gönderilmesi için düzenlenen beyan türüdür. Gümrük makamlarının belirlediği basit usul dilekçe ile işlem görmektedir, ancak basit usul dilekçe ile işlem görmesine rağmen zahmetli ve uzun süren ve takip gerektiren bir operasyon süreci gerektirir. Uzman ve tecrübeli personellerimiz ile bu süreci bir gün içerisinde tamamlayarak operasyonlarımız sonuçlandırılmaktadır.

Karayolu ile uluslararası eşya taşımacılığı yapılan taşıtların TIR Sözleşmesi hükümlerine uygun olarak imal edildiğini gösteren ve Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri tarafından yetki verilen gümrük idarelerince iki yıl süreyle geçerli olmak üzere TIR Sözleşmesi ekinde yer alan örneğe uygun olarak düzenlenen belgedir.

Tır Karnesi kullanarak taşıma yapan Nakliye Şirketlerinin, yurt dışı seferlerinde araçlarında bulundurması zorunlu bir belgedir. 2 yıl geçerli olan ve her 2 yılda bir yenilenmesi gereken bir belgedir. Araç için ilk defa Uygunluk Belgesi alınması gerektiğinde Şirket merkezinin bulunduğu ildeki Gümrük İdaresinden alınması zorunludur. İlk Uygunluk Belgesi alındıktan sonraki yenilemelerde farklı illerdeki Gümrük İdarelerinden Uygunluk Belgesi alınabilmektedir. Araç satışı olduğu takdirde aracı satın alan şirket yeni Uygunluk Belgesi almak zorunluluğundadır. YGS olarak Türkiye’nin tüm Gümrük İdarelerinde Uygunluk Belgesi çıkartmaktayız.

Gümrük denetimi altında olan Ticaret Erbabı kişilerin veya Firmaların işlettiği Gümrüklü malların depolandığı alanlardır.

Yurt dışından İthalat yapılarak Türkiye Gümrük Bölgesine gelen eşyaların Gümrük denetiminde muhafaza edildiği depolama alanlarıdır. Organizasyonlarımız içerisinde depo antrepo hizmetlerini anlaşmalı olduğumuz partner firmalarımız ile yapmaktayız.

Transit Beyanname ile Gümrük Bölgesine gelen eşyanın Özet Beyan türüdür.

Saha personeli performansı ön planda olan bir işlemdir. Bu işlemler de ihtiyaç duyulan sürat ve performansı EDEŞSOY Lojistik olarak sağlamaktayız.

Ortak Transit Rejimine taraf ülkelerin kendi aralarında yaptığı taşımaları kolaylaştırıcı, uluslararası taşıma yapabilmesini sağlayan ve tır karnesine alternatif bir belgesidir.

T1 ve T2 dikkatli bir yazım ve operasyon isteyen hassas bir işlemdir. Gümrük işlemleri tamamlanan bir aracın varış ülkesine ulaşana kadar bu belge ile taşıma yapmaktadır. Bu nedenle içerik bilgilerin doğru olması, çıkış kapısı, güzergah geçiş ülkeleri, varış gümrüğü gibi bilgilerin hatasız yazılmış olması çok önemlidir. Bu bilgilerin kısmen hatalı olması aracın varış ülkesine geç ulaşmasına neden olabilir. Bu durumda da taşınan yüklerin gecikmesi, müşteri memnuniyetsizliği ve termin gecikmelerine sebep olacaktır. Ayrıca bu gecikme yıllık sefer sayısı ortalamasına olumsuz etki edecektir. Bu bilinçle ve sorumlulukla rekabetin ve maliyet yönetiminin çok zor olduğunu biliyor ve müşterilerimize en süratli hizmeti alacaklarını taahhüt ediyoruz.

Gümrük

yuksabitleme
gallery-img-03
WhatsApp Image 2022-09-07 at 17.13.25
hizmet-projelogistic-1
WhatsApp Image 2022-07-07 at 19.47.19
yuksabitleme gallery-img-03 WhatsApp Image 2022-09-07 at 17.13.25 hizmet-projelogistic-1 WhatsApp Image 2022-07-07 at 19.47.19

tr_TRTR